ROZVOZ PO BRNĚ ZDARMA OBNOVEN! VÍKENDY A SVÁTKY NEVOZÍME. PRODEJNA STÁLE OTEVŘENA OD 9.00 DO 18.00.

NESPRESSO KAPSLE PAPUA NEW GUINEA SIGRI UNIQCAPS Z ČERSTVĚ PRAŽENÉ KÁVY 10KS

  • Katalogové číslo: ESHOP_KL_438
Kategorie
Země původu
Skladová dostupnost
Kopiluwak: >5 ks

132,00 Kč

Deset kapslí čerstvé kávy Papua New Guinea SIGRI pro systém Nespresso®.

Sestra nejznámější kávy světa Jamajky Blue Mountain s lehkou ořechovou chutí a rafinovanou sladkostí.

10 kapslí, hmotnost 50 g                          

  Čerstvě pražená káva v kapslích, je absolutní novinka na našem trhu. Všechny kávy pražíme a meleme krátce před odesláním k Vám. To znamená, že káva je opravdu 100% čerstvá!

Káva Sigri pocházející z Papui Nové Guinei má velmi blízké rodinné vazby na kávu Blue Mountain z Jamajky, což milovníci kávy ocení především dnes, kdy jí tento původ zajišťuje excelentní kvalitu za nízkou cenu.

Plantáže Sigri se nachází v údolí Wahgi v provincii Western Highlands na Papui Nové Guinei. Tato plantáž byla založena v roce 1950 a rychle získala věhlasnou pověst. Zde pěstovaná káva Sigri je hodnocena jako nejlepší káva po 20 let.

Všechny výsadby jsou výhradně Arabika se zaměřením na odrůdy Typica, které jsou dovezené na Papuu Novou Guineu z Jamajky z Blue Mountain. Káva roste ve výšce okolo 1500 metrů nad mořem.

Hlavní sklizeň probíhá od května do července, všechny fáze pěstování se řídí přísnými pravidly, které jsou léty prověřené a zaručují nejvyšší kvalitu v každé fázi.

Káva Sigri prochází mokrým procesem. Kontrola kvality začíná už při samotném sběru, kávové třešně musí být krásně červené a plně zralé, což zajišťuje správnou rovnováhu cukru a kyselin. Tyto třešně jsou potom drceny přímo v den sklizně.

Následuje fermentační proces, to znamená období tří dnů, kdy se káva promývá. Hlavní rozdíl spočívá v tom, že káva Sigri je kompletně ponořena do vody po celý den, což zajišťuje jedinečný chuťový profil.

Všechny kávy Sigri jsou poté výlučně sušeny na slunci, loupány a ručně tříděny. U kávy Sigri je kladen důraz na ochranu životního prostředí a udržitelný rozvoj.

Plantáže jsou v polostínu, který vytváří dva druhy stromů, to podporuje zrání kávových třešní a zároveň poskytuje životní prostředí pro cca 90 druhů ptáků. Polostín je jedním z hlavních kritérií pro kvalitní kávu, a na Papui Nové Guinei jsou snoubena všechna tato kritéria pro zaručení nejvyšší kvality.

Unikátní chuťový profil má lehce ořechový nádech, který velmi připomíná svého příbuzného z Jamajky. V hrnečku najdete i úžasnou rafinovanou sladkost.

Produkce kávy: 1 milión pytlů (60 kg)
Tuzemská spotřeba : 300.000 pytlů
Káva Export: 700.000 tisíc pytlů
Kultivovaná plocha: cca 120.000 ha ( téměř 297.000 akrů )
Úroda : duben - září

 

  • Kontinent: Austrálie a Indonésie
  • Země původu: Papua-Nová Guinea
  • Druh kávy: 100% Arabika (Arabica)
  • Úprava kávy: Čerstvě pražená