Rozvoz BRNO-MĚSTO nad 300 Kč ZDARMA. Rozvozy probíhají: Po - Pá od 15:00 - 19:00. Státní svátky a víkendy se nerozváží. Rozváží osobně náš pražič. Případné připomínky k pražení neváhejte konzultovat :)

Hmotnost: 50 g

Indonesia Java Blavan – čerstvá káva Arabika 50 g

  • Katalogové číslo: ESHOP_KL_3338
Kategorie
Kategorie
Země původu
Skladová dostupnost
Kopiluwak: >5 ks

83,95 Kč

Dlouhletá tradice pěstování kávy v Indonésii začala v 17. století díky holandským kolonistům, kteří dovezli kávovník z Arabského poloostrova. Z Jávy se postupně šířil i po ostatních ostrovech, kde si ho místní obyvatetelé oblíbili. Kromě lidí si na sladkých kávových třešních začala pochutnávat i cibetka, u které má původ nejdražší káva na světě - kopi luwak.

Vulkanická půda, hory, velké množství vodních toků, sluneční svit - to vše přispívá na pěstování těch nejkvalitnějších káv. A na Jávě se všechny tyto důležité aspekty spojily na jednom místě, proto není divu, že se Indonésie řadí k největším vývozcům kávy na světě. Většinu exportu tvoří robusta, která se kvůli své nižší ceně přidává do kávových směsí a používá se na přípravu instantní kávy, ale v posledních letech se stále více farmářů obrací k arabice.

Kávy z Jávy se zpracovává tradiční vlhkou metodou. Kávové plody se promyjí, ponoří do velkých kádí s vodou, kde se oddělí kvalitní plody od nezralých. Protříděné plody se prolisují a zbaví dužiny a nechají se fermentovat. Poté se zbaví posledních náznaků po slupce a nechají se na slunci usušit. Celý tento složitý proces dá vzniknout kvalitní kávě s zemitějšími tóny a sladkou vůní oříšků a čokolády.

Když k nám zelená kávová zrna doputují, upražíme na střední stupeň, kdy vyniknou sladké tóny. Po celém složitém procesu přichází na řadu ta nejpříjemnější čás - uvařit si lahodný šálek kávy.
  • Kontinent: Austrálie a Indonésie
  • Země původu: Indonésie
  • Druh kávy: 100% Arabika (Arabica)
  • Úprava kávy: Čerstvě pražená