ROZVOZ PO BRNĚ ZDARMA OBNOVEN ! OBJEDNÁVEJTE UŽ DNES DOVEZEME V PONDĚLÍ 26.10. VÍKENDY A SVÁTKY NEVOZÍME. PRODEJNA STÁLE OTEVŘENA OD 9.00 DO 18.00.

Hmotnost: 500 g

India Monsoon Malabar AA - čerstvá káva Arabika 500 g

  • Katalogové číslo: ESHOP_KL_381-0
Kategorie
Kategorie
Chuť detailní
Země původu
Kontinent
Chuť
Doporučená příprava
Skladová dostupnost
Kopiluwak: 4 ks

382,95 Kč

Indické kávy jsou často neprávem podceňovány. Kávy z Indie jsou obecně dobře vyvážené a lehké. Charakteristické je pro ně i výrazné tělo s nízkou kyselinkou a jemnými pikantními tóny. V chuti se někdy mohou objevit náznaky koření a jemné zemitosti. V Indii se káva zpracovává jak standardní mokrou zvané „Plantation Arabica“ tak i suchou cestou nazývanou „Chery“. Robusta se zpracovává především mokrou cestou zvanou „Parchment Robusta“.

Káva Moonsoon je úplně „jiná káva“. Silná, pronikavá a divoká, je to káva pro ty kdo mají rádi výraznou chuť s kombinací oříšků, čokoládys květovými tóny. Monsooned Malabar je název jedinečného procesu zpracování kávy. Sklizená kávová zrna jsou vystavena monzumovému dešti po dobu tří až čtyř měsíců! Zrna potupně bobtnají a ztrácí svoji kyselost, což se projevuje na lehké chuti, rovnováze s téměř neutrálním pH. Tato káva má ochranu geografického původu podle zákona „India's Geographical Indications of Goods Act“ což ji činí jedinečnou a nezaměnitelnou.

Káva se do Indie dostala přes oblast Chikkamagaluru (Chikmagalur). První káva zde byla vysazena v roce 1670 na Baba Budan Giri Hills. Podle článku „Původ kávy“ svatý Baba Budan na své pouti do Mekky cestoval přes přístav Mocha v Jemenu a objevil zde kávu. Rozhodl se, že kávu přinese do Indie. Bada Budan odnesl z Arábie sedm kávových zrn. Po návratu domů zasadil tyto zrnka na úpatí kopce Chikkamagaluru, který se nyní jmenuje na jeho počest Baba Budan Hills.

  • Kontinent: Asie
  • Země původu: Indie
  • Druh kávy: 100% Arabika (Arabica)
  • Aroma: Bylinné
  • Chuť: hořká
  • Chuť detailní: Hořká - čokoláda
  • Doporučená příprava: Páka espresso