Čaj - Unique Tea, UBOS - Bylinný čaj - M678

New product

Katechiny, steroidy, saponiny, fenoly, chinony… Výčet účinných látek, které byly popsány u stromu s názvem Ubos, by zabral několik řádků. Pro nás je důležité, že díky nim existuje další příjemná možnost, jak léčit záněty, infekce, trávicí a kožní choroby. Kůra peruánského listnáče navíc zpomaluje stárnutí a detoxikuje. Doporučujeme!

Available on the stock

131 Kčtax incl.

By buying this product you can collect up to 2 loyalty points. Your cart will total 2 points that can be converted into a voucher of 2 Kč.


Složení

UBOS 100%

Nálev a chuť čaje

Lehký a příjemně bylinkový nálev z Ubosu má světle žlutou barvu. Můžete si ho připravit jako ledový čaj, nebo ho pít pro zahřátí horký.

Původ čaje

Ubos (Spondias purpurea) je opadavý strom vyskytující se původně v nížinných oblastech Amazonie.

Dosahuje až 20metrové výšky, jeho elipsovité lístky a bohaté větve vytvářejí mohutné koruny. Protože rychle roste, vysazuje se do živých plotů. Kůra je zvrásněná, vypadá, jakoby měla trny. Míza může způsobovat alergickou kožní reakci (stejně jako třeba škumpa). Strom kvete bíle, plodem jsou žluté švestky s kyselou chutí. V Brazílii jim říkají Caja, v Peru Uvos, na Kostarice Yuplón a ve Vietnamu Coc. Uplatňují se jako součást řady pokrmů, ale při požití většího množství mohou způsobovat nevolnosti až zvracení.

Ze stromu se pro léčebné účely používají jak plody (mají vysoký obsah železa a vitaminů), tak listy a kůra. Jejich vynikající léčebné schopnosti odhalili před stovkami let domorodí obyvatelé. Postupem doby se Ubos stal předmětem vědeckých výzkumů a lékařských studií. Ty potvrdily, že je skvělou možností, jak léčit řadu nemocí a mnoha z nich dokáže také předcházet.

Účinky čaje

Peruánské byliny patří obecně k velmi oblíbeným. Lidové léčitelství nachází v deštných pralesech rostliny s cennými vlastnostmi. Jejich používání má dlouhou tradici a velké úspěchy.

Kůra ze stromu Ubos obsahuje látky, které ji řadí mezi široce využívaný prostředek. Její odvar působí proti bolestem, křečím a zánětům. Má výrazné protiplísňové, antibakteriální a antiseptické účinky. Léčí tím pádem mykózy, záněty pohlavních orgánů, poševní infekce i revmatické nemoci. Funguje i na záněty močového měchýře, vředová onemocnění žaludku, střev a dvanáctníku, záněty hltanu a hrtanu.

Ubos mírní menstruační bolesti a nadměrné krvácení. Ulevuje také při hemeroidech. V současné době jsou zkoumány jeho protinádorové schopnosti a ukazuje se, že i v tomto směru má Ubos značný potenciál.

Odvar z kůry můžete použít také zevně – k potírání zanícené či praskající pokožky, na plísňová onemocnění kůže, opary či rány.

Ubos se nedoporučuje užívat ženám hodlajícím otěhotnět ani těhotným.
Obvyklé dávkování bývá 3krát denně šálek nálevu.

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava čaje

vařit20-30 minut5g
na 700 ml

Návod na přípravu

  1. Do konvičky nasypejte 5 g mleté kůry Ubosu a zalijte asi 700 ml studené vody.
  2. Vařte pod pokličkou na mírném ohni 20 - 30 minut.
  3. Odvar sceďte a popíjejte 3x denně šálek o objemu 200 ml.
  4. Při kožních obtížích můžeme kombinovat pití s potíráním postižených míst. Potírejte 2 x denně.

Related Products