Čaj - Unique Tea, GUANABANA - bylina (Graviola, Anona) - Bylinný čaj - M705

New product

Možná jste ji zaregistrovali pod názvem graviola, možná o ní slyšíte poprvé. Guanabana je stálezelený strom z jihoamerických deštných pralesů. Jeho kůra, listy, plody, semena i kořeny se s úspěchem používají v přírodní medicíně tisíce let. Nejpopulárnější je odvar z listů, který je považován za výbornou prevenci nádorových onemocnění a bojovníka s vysokým krevním tlakem nebo cukrovkou.

Available on the stock

131 Kčtax incl.

By buying this product you can collect up to 2 loyalty points. Your cart will total 2 points that can be converted into a voucher of 2 Kč.


Složení

Guanabana 100%

Nálev a chuť byliny

Po uvaření má nálev světle zlatožlutou barvu a poměrně nenápadnou, lehce trávovou vůni. Podobná je i chuť – mírně bylinná, trochu nahořklá.

Původ byliny

Guanabanu najdeme v herbářích jako Anonu ostnitou (Annona muricata) čili láhevník ostnitý, běžně se jí také říká anona, graviola, corossol nebo soursop. Stálezelený strom roste nejčastěji v karibské oblasti Antil, Střední Americe a na severu Jižní Ameriky. Dorůstá výšky 3-8 metrů, má velké, hladké a lesklé listy. Vyskytuje se do nadmořské výšky 1150 metrů. Jeho plody jsou velké, protáhlé koule pokryté měkkými ostny. Mají jemně kyselou chuť, takže se z nich připravují nápoje, nebo se konzumují přímo jako osvěžující ovoce, a to v Dominikánské republice, na Kubě, Bahamách, v Kolumbii a severovýchodní Brazílii.

Používání listů pro terapeutické účely je známé zejména z Peru. Extrakty z listů se používají jako základ řady potravinových doplňků. Je však těžké prokázat jejich zdravotní účinky, protože účinné látky neobsahují zpravidla mnoho. Čistý přírodní produkt bez přidaných složek je nejlepší cestou, jak získat maximum zdraví prospěšných látek. A že má Guanabana v tomto směru co nabídnout!

Účinky byliny

Studie a lékařská zkoumání potvrzují, že odvar z listů Guanabany přináší neuvěřitelnou škálu zdravotních výhod.

Mezi nejčastěji uváděné patří protirakovinné schopnosti – pravidelná konzumace je výborným pomocným prostředkem proti růstu nádoru. Studie zveřejněná v roce 1997 v Journal of Medicinal Chemistry naznačuje, že sloučeniny obsažené v Guanabaně byly při likvidaci nádorových buněk rakoviny prsu účinnější než chemoterapie.

Guanabana chrání před parazity, snižuje krevní tlak i horečku, pomáhá při nachlazení a chřipce. Má výrazné antibakteriální schopnosti, přispívá k léčbě jaterních a zažívacích potíží i vředových onemocnění. Funguje protiplísňově, protivirově.

Gunabana reguluje hladinu cholesterolu, uklidňuje a podporuje imunitu.

Obezřetní by při užívání měly být těhotné ženy, těm se Guanabana nedoporučuje. Není také určena dětem, uživatelům léku na vysoký krevní tlak.

Dlouhodobé užívání může ohrozit střevní mikroflóru, proto se doporučují probiotika.

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava čaje

vařit20 minut5g
na 1000 ml

Návod na přípravu

  1. Sušenou bylinu (5 g) zalijte 1000 ml studené vody a přiveďte k varu, poté na mírném plameni vařte 20 minut.
  2. Nezakrývejte nádobu pokličkou, odvar se zredukuje.
  3. Odvar slijte.
  4. Pití: dospělí 2-3x denně 250 ml, děti od 6 let 1x denně 250 ml.
  5. Lze dochutit včelím medem

Related Products