UNIQCAPS Mandheling Longberry kapsle pro Nespresso 10 ks

ESHOP_KL_402

New product

Deset kapslí čerstvé kávy Mandheling Longberry pro systém Nespresso®.

Název Longberry vychází ze specifické délky zrn této kávy. Mandheling Longberry má lehký střed těla s jemnou kyselostí. S nádechem čerstvých ořechů, vůní květin a čerstvého koření v doprovodu chutí hořké čokolády a karamelu.

10 kapslí, hmotnost 50 g

Vyprodáno – termín upřesníme

98 Kčtax incl.

No reward points for this product.


Čerstvě pražená káva v kapslích, je absolutní novinka na našem trhu. Všechny kávy pražíme a meleme krátce před odesláním k Vám. To znamená, že káva je opravdu 100% čerstvá!

Pěstování kávy Arabica započalo na sumatře v 18. století za holandské koloniální nadvlády. Nejprve byla káva rozšířena do severní oblasti Aceh v okolí jezera Tawar mezi které patří i Takengon. Káva je se postupně rozšiřovala i jižněji do okolí jezera Toba (Lintong Nihuta, Dairi-Sidikalang, Siborongborong, Dolok Sanggul, a Seribu Dolok).

V minulosti káva ze Sumatry nebyla prodávána s rozlišením regionů, pravděpodobně z důvodu méně zřetelných rozdílů v chuti kávy. Díky tomu se ujalo označení Mandheling (Mandailing), což je název etnické indonéské skupiny obyvatelstva, která byla dříve zapojena do pěstování kávy.

Výjímečnosti indonézské kávy tkví v semi-washed (polopraný/polopromytý) procesu místně zvaném Giling Basah. To dělá kávu plnější a více charakteristickou, díky čemuž je káva velice přitažlivá.

U indonéské kávy je často sklon pražit ji na vyšší stupeň, to je zapříčiněno světlejší barvou a lehce strakatým vzorem. To je ale chyba a je důležité kávu nepřepražit a ignorovat jak nazelenalou barvu, tak i nekonzistentní barvu a spíše se zaměřit na to jakou kávu dostanete po uvaření.

Stejně jako všechny naše ostatní kávy pražíme tuto kávu my. Můžeme Vám tedy zaručit zcela čerstvou, správně praženou kávu. Všechny kávy pražíme na ideální stupeň Full city.

Indonésie, SumatraIndonésie, Sumatra, Takengon

Charakteristika:
Čas od květin do plodů: 9 měsíců
Produkce (kg / ha): 1500 - 3000
Optimální teplota: 13 až 28 stupňů Celsia
Optimální množství srážek: 1500 až 3000 mm
Nadmořská výška: 1100 až 1300 z hladiny moře (ASL)
Půdní typy: černá půda / Půda tvořená mladými materiály sopečného původu, obsahující mikro živiny, které jsou pro rostlinu velmi důležité.
Země původu: Indonésie
Oblast sběru: Takengon, Bener Meriah, Ungkup sambul, Sukarame, Bias, Jagung, Sabun, Pondok
Obsah kofeinu: 0,8 - 1,4%
Forma semen: s jasným středem
Charakter: kyselost & čokoláda
Způsob sklizně: strojní a ruční sběr
Metoda zpracování: Semi-wash
Velikost: > 18
Vlhkost: Max 13
Třídění: Max 6
Závadná hodnota: 8 – 11

Related Products