Chemex CM-6GH Pour Over skleněný kávovar na 6 šálků

ESHOP_KL_889

New product

> Kávovar Chemex CM-6GH pro přípravu překapávané kávy (1 - 6 šálků) od společnosti Chemex z borosilikátového skla.

Usually available in two weeks since your order

zalévaná káva - pour over
sklo

1 290 Kčtax incl.

By buying this product you can collect up to 12 loyalty points. Your cart will total 12 points that can be converted into a voucher of 12 Kč.


> Kávovar Chemex vynalezl Dr. Peter Schlumbohm PhD. v roce 1941. Je vyroben z neporezního borosilikátového skla, které zajišťuje, že se do kávy nedostane žádná nežádoucí chuť. Kávovar ve tvaru přesípacích hodin je opatřen dřevěným prstencem převázaným koženým provázkem.

Příprava kávy v Chemex CM-6GH Pour Over

> Příprava se příliš neliší od překapávače: do horní části skleněné nádoby vložte papírový filtr, který se propláchne větším množstvím horké vody (tím se filtr zbaví "papírové" chuti. Nasypte odpovídající množství středně jemně mleté kávy (zlatý standard 60 g / 1 litr), do které nalejte malé množství vody (telplota cca. 93 °C) Jakmile se začnou uvolňovat bubliny oxidu uhličitého, a prokapávat první kapky do spodní části nádoby, dolejte vodou a promíchejte. Opakujte tak dlouho, dokud nespotřebujete všechnu vodu určenou k extrakci. Celý proces filtrování by neměl přesáhnout dobu 4-5 minut. Servírujte do předehřátých šálků (pro nahřátí můžete do šálku před podáváním nalít horkou vodu, tím se šálek dostatečně ohřeje).

  • Mletí kávy: středně jemně hrubé
  • Doba přípravy: 10 minut

Video přípravy kávy v kávovarech Chemex

Typzalévaná káva - pour over
materiálsklo
>  Kávový a čajový filtr v kulatém tvaru, skládaný od společnosti CHEMEX ideální pro kávovar  Chemex CM-6A Pour Over kávovar na 6-10 šálků.
295 Kč

Related Products