New
Ethiopia Wild Bale Forest – čerstvá káva Arabika

  Ethiopia Wild Bale Forest – čerstvá káva Arabika

  New product

  Chuť kávy Ethiopia Sidamo se vyznačuje vyváženou kyselostí a kořeněným aroma, spojeným s plnou, ušlechtilou, hedvábnou chutí.

  Available on the stock

  Afrika
  Etiopie (Ethiopia)
  Arabika (Arabica)
  čerstvě pražená
  karamelové - sirupové - medové, Ovocné
  ovocná, kyselá
  Kyselá - ovocná
  Filtr/Drip
  natural
  Bale
  Jaké balení vybrat?

  81 Kčtax incl.

  By buying this product you can collect up to 9 loyalty points. Your cart will total 9 points that can be converted into a voucher of 9 Kč.


  Etiopie je považována za pravlast kávy, existují úvahy že slovo káva je odvozeno od jedné etiopské provincie Kaffa. V Etiopii se káva řekně „Bun“ nebo „Buna“, takže „Coffee Bean“ je pravděpodobně poangličtěné spojení „Kaffa Bun“. Ještě dodnes tu rostou kávovníky volně. Odborníci tvrdí že kvalitní etiopská zrna lze zařadit mezi nejlepší na světě. Etiopie je jedním z hlavních pěstitelů Arabiky z celé velké produkční oblasti afrického kontinentu. Rostou tu všechny druhy kávovníku. Zrna se zpracovávají suchou i mokrou cestou. Při mokrém zpracování se zrna v závěrečné fází třídí podle příslušné kvality mild, soft a hard. Přičemž mild značí nejvyšší chuťovou kvalitu a označení exportního zboží.

  Nejvýše položené pěstitelské místo v Etiopii se jmenuje Harar a vyrábí se tu zrna pod označením Longberry a Shortberry. Tato zrna jsou velmi podobná jemenským zrnům Mocha. Longbery se cení více, protože má jemné, vinné, výrazně kořenité aroma. Je mírně nakyslá. Známá je i oblast Djimah, plantáže jsou ve výšce 1200 m. n. m. Zrna v této oblasti jsou označována jako Lima a Babeka. Další výborná zrna pocházejí z oblasti Sidamo, Lekepti a Salo, jsou na trhu označována jako Džirgašeffe, což je zároveň i dalším názvem pěstitelské oblasti. Tato zrna jsou jedna z nejtvrdších. Konzument by se neměl nechat odradit málo lákavým vzhledem zrn z těchto oblastí. Chuť v šálku mají totiž vynikající.

  Stejně jako všechny naše ostatní kávy pražíme tuto kávu my. Můžeme Vám tedy zaručit zcela čerstvou, správně praženou kávu. Všechny kávy pražíme na ideální stupeň Full city.

  EtiopieEtiopie, Illubator a Kaffa

  KontinentAfrika
  Země původuEtiopie (Ethiopia)
  Druh kávyArabika (Arabica)
  Úprava kávyčerstvě pražená
  Aromakaramelové - sirupové - medové, Ovocné
  Chuťovocná, kyselá
  ChuťKyselá - ovocná
  Doporučená přípravaFiltr/Drip
  Proc. methodnatural
  RegionBale

  Related Products