New
Burundi Burhinda – čerstvá káva Arabika

  Burundi Burhinda – čerstvá káva Arabika

  New product

  Available on the stock

  Afrika
  Burundi
  Arabika (Arabica)
  čerstvě pražená
  Ovocné
  kyselá, ovocná
  Kyselá - citrus, Kyselá - ovocná
  washed
  1500mnm
  Muyinga
  Jaké balení vybrat?

  106 Kčtax incl.

  By buying this product you can collect up to 9 loyalty points. Your cart will total 9 points that can be converted into a voucher of 9 Kč.


  Etiopie je považována za pravlast kávy, existují úvahy že slovo káva je odvozeno od jedné etiopské provincie Kaffa. V Etiopii se káva řekně „Bun“ nebo „Buna“, takže „Coffee Bean“ je pravděpodobně poangličtěné spojení „Kaffa Bun“. Ještě dodnes tu rostou kávovníky volně. Odborníci tvrdí že kvalitní etiopská zrna lze zařadit mezi nejlepší na světě. Etiopie je jedním z hlavních pěstitelů Arabiky z celé velké produkční oblasti afrického kontinentu. Rostou tu všechny druhy kávovníku. Zrna se zpracovávají suchou i mokrou cestou. Při mokrém zpracování se zrna v závěrečné fází třídí podle příslušné kvality mild, soft a hard. Přičemž mild značí nejvyšší chuťovou kvalitu a označení exportního zboží.

  Nejvýše položené pěstitelské místo v Etiopii se jmenuje Harar a vyrábí se tu zrna pod označením Longberry a Shortberry. Tato zrna jsou velmi podobná jemenským zrnům Mocha. Longbery se cení více, protože má jemné, vinné, výrazně kořenité aroma. Je mírně nakyslá. Známá je i oblast Djimah, plantáže jsou ve výšce 1200 m. n. m. Zrna v této oblasti jsou označována jako Lima a Babeka. Další výborná zrna pocházejí z oblasti Sidamo, Lekepti a Salo, jsou na trhu označována jako Yirgacheffe, což je zároveň i dalším názvem pěstitelské oblasti. Tato zrna jsou jedna z nejtvrdších. Konzument by se neměl nechat odradit málo lákavým vzhledem zrn z těchto oblastí. Chuť v šálku mají totiž vynikající.

  Yirgacheffe káva vyniká také kořeněnou vůní, často s mírně čokoládovým či ořechovým nádechem. V náznacích také můžeme cítit stopy citrusů nebo mandarinky (což je důvod, proč je často doporučována pro ledovou kávu). Káva se zpracovává mokrou cestou a to sice ihned po sklizni. Nejprve se odstraní šlupka z kávové třešně a poté se fermentací odstraní zbytek obalu.

  Sušením na slunci se očištěná zrna vysuší. Cílem je snížit obsah vlhkosti na 10,5 procenta.

  Stejně jako všechny naše ostatní kávy pražíme tuto kávu my. Můžeme Vám tedy zaručit zcela čerstvou, správně praženou kávu. Všechny kávy pražíme na ideální stupeň Full city.

  EtiopieEtiopie, Illubator a Kaffa

  KontinentAfrika
  Země původuBurundi
  Druh kávyArabika (Arabica)
  Úprava kávyčerstvě pražená
  AromaOvocné
  Chuťkyselá, ovocná
  ChuťKyselá - citrus, Kyselá - ovocná
  Proc. methodwashed
  Altitude1500mnm
  RegionMuyinga

  Related Products