El Salvador Bourbone – čerstvá káva Arabika

New product

Výrazná nasládlá káva s plným kávovým tělem, jemné kyselosti s bohatým aroma. Vaše chuťové buňky se budou rozplývat v jemné krémové chuti karamelu.

praženo před jedenácti dny (14.05.2019)
Střední Amerika
Salvador (El Salvador)
Arabika (Arabica)
čerstvě pražená
hořká
Hořká - sladká
Džezva
14.05.2019
Které mletí zvolit?
Jaké balení vybrat?

52 Kčtax incl.

Produkt je dočasně nedostupný!

By buying this product you can collect up to 4 loyalty points. Your cart will total 4 points that can be converted into a voucher of 4 Kč.


Naše káva El Salvador Bourbone je pěstována v sopečném pohoří Apaneca Ilamatepec v nejmenším středoamerickém státě Salvadoru. Plantáže se nachází ve výšce okolo 1450 m.n.m. (tzv. SHG - Strictly High Grown → vysoko pěstována káva). Tato káva je ručně sbíraná, sušená na slunci a ručně vybrána tak, aby byla zaručena kvalita. Salvador Bourbone je samozřejmě 100% Arabika a je vhodná k přípravě espressa, cappuccina i latté.

Káva ze Salvadoru je skvělá. Na jednom konci spektra jsou zde kávy typu Bourbone (aktuálně cca. 70 % produkce), vyvážené s klasickým profilem, které jsou ideální alternativou brazilským kávám jako základ espresa. Na druhé straně zde najdeme i odrůdu Pacamara, které jsou naprostým opakem, jsou nepředvídatelné s plným charakterem.

Salvadorské kávy měly nezaslouženě špatnou pověst, tuto pověst zapříčinila především neschopnost dodávat kávu vysoké kvality v nestabilním společenském klimatu. Bohužel zemědělství je jedním z prvních oborů, které začnou při revoluci trpět. Následně je třeba dlouhého období, kdy se zanedbané farmy obnoví. Obchod s kávou, stejně jako vláda, byly v rukou vládnoucích elit, hrstka bohatých ovládla celý stát.

Demokratické hnutí a desetiletí občanské vlády změnilo tento stát k nepoznání. I přes útrapy občanské války se věci obrátili k lepšímu. Pěstitelé kávy konečně měli možnost, začít se kávě věnovat a ukázat světu, že Salvador umí produkovat nejen komerční směsi nízké kvality, ale i vysoce ceněné kávy té nejvyšší kvality. Salavadoru hrají do karet i ty správné ingredience, půda, nadmořská výška a ideální klima (to je společné s Guatemalou).

KontinentStřední Amerika
Země původuSalvador (El Salvador)
Druh kávyArabika (Arabica)
Úprava kávyčerstvě pražená
Chuťhořká
ChuťHořká - sladká
Doporučená přípravaDžezva
Datum pražení14.05.2019

Related Products