Hawaii Kona Extra Fancy – čerstvá káva Arabika

New product

Kona káva se pěstuje pouze v okrese Kona na západní straně Big Island na Havaji. Více než 170 let se zde pěstuje jedna z nejkvalitnějších světově ceněných káv. Chuť kávy Hawaii Kona je charakteristická slabším tělem se střední kyselostí a příjemnou sladkostí.

Skladem na prodejně

praženo před týdnem (12.11.2018)
Střední Amerika
Havaj (Hawaii)
Arabika (Arabica)
čerstvě pražená
hořká
Hořká - sladká
Filtr/Drip
12.11.2018
Které mletí zvolit?
Jaké balení vybrat?

260 Kčtax incl.

By buying this product you can collect up to 36 loyalty points. Your cart will total 36 points that can be converted into a voucher of 36 Kč.


Havaj úžasné místo na dovolenou uprostřed Pacifiku. Jenže Havaj nejsou jen nádherné pláže, ale taky velmi úrodné místo pro pěstování kávy. Naše Káva se pěstuje na svazích Hualalai a Mouna Loa v oblasti Kona na Big Island (Ostrově Hawaii). Hawai Kona je jednou z nejdražších káv světa a řadí se po bok takové kávy jako je Jamaica Blue Mountain.

Slunečné počasí, každodenní přeháňky, slabý vítr a teplé noci v kombinaci s vulkanickou půdou bohatou na živiny vytváří pro kávovníky ideální podmínky.

Historie pěstování kávy v této oblasti sahá do roku 1828 kdy Samuel Ruggles přivezl a zasadil několik brazilských řízků kávovníku. Původně se zde káva pěstovala na velkých plantáží, ale v roce 1899 pád světového trhu z kávou donutil velké zemědělce pronajmout část plantážím svým zaměstnancům. Každá rodina tedy měla mezi 5-12 akry což mělo obrovský dopad na zvýšení kvality úrody. Dodnes je na Havaji v oblasti Kona přes 800 rodinných farem, s velikostí do 5 akrů (20.000 m2). V roce 1997 měla celá oblast (pro pěstování kávy) Kona rozlohu zhruba 9 km2 a produkce byla asi 900 000 kilogramů zelených kávových zrn.

V oblasti Kona kvetou kávovníky v únoru a březnu kdy malé bílé květy pokrývají celý kávovník. Zelené plody se objeví v dubnu a koncem srpna již začínají zrát. Káva se zbírá výhradně ručně a to několikrát mezi srpnem a lednem a každý kávovník poskytne úrodu okolo 15 kilogramů "třešní", to jsou asi dvě libry (900 gramů) pražené kávy.

Stejně jako všechny naše ostatní kávy pražíme tuto kávu my. Můžeme Vám tedy zaručit zcela čerstvou, správně praženou kávu. Všechny kávy pražíme na ideální stupeň Full city.

Kontinent Střední Amerika
Země původu Havaj (Hawaii)
Druh kávy Arabika (Arabica)
Úprava kávy čerstvě pražená
Chuť hořká
Chuť Hořká - sladká
Doporučená příprava Filtr/Drip
Datum pražení 12.11.2018

Related Products