Jamaica Blue Mountain – čerstvá káva Arabika

New product

Vynikající výběr zrn nejlepší světově ceněné Arabiky z Jamajky. Káva Jamaica Blue Mountain má plné tělo s jemným aroma, jemně kyselou a výjimečně lahodou chuť.

Available on the stock

Střední Amerika
Jamajka (Jamaica)
Arabika (Arabica)
čerstvě pražená
Ořechové
hořká
Hořká - čokoláda, Hořká - oříšek
Páka espresso
01.11.2019
washed
900 - 1600
Typica
Jamajka
Které mletí zvolit?
Jaké balení vybrat?

455 Kčtax incl.

By buying this product you can collect up to 70 loyalty points. Your cart will total 70 points that can be converted into a voucher of 70 Kč.


Historie pěstování kávy na Jamajce je jako příběh z knihy. V roce 1728 Sir Nicholas Lawes, pozdější guvernér Jamajky, přivezl první kávovníky z Martiniku. Země byla pro tento kultivar ideální a o devět let později Jamajka exportovala již přes 37 tun kávy.

 Mezi léty 1728 a 1768 se kávový průmysl rozvinul především v podhůří St. Andrew, ale postupně se pěstování kávy rozšířilo do Blue Mountains. Od té doby zažilo obchodování a pěstování kávy velké vzestupy ale i pády a v roce 1891 byly přijata legislativa, která definovala pokyny pro pěstování, sušení a kontrolu jakosti kávy. Rovněž bylo vynaloženo velké úsilí pro zvýšení produkce a založeno „Central Coffee Work“ pro zpracování a třídění kávy. Následně byl založen „Coffee Clearing House“, který měl za úkol čistit a třídit kávu na export a v roce 1950 „Coffee Industry Board“, který měl opět zvyšoval kvalitu vyvážené kávy.

Oblast Blue Mountain je situován do východní části ostrova, pouze a jen tato káva pěstovaná na tomto místě může být nazývána Jamaica Blue Mountain (JBM). Káva Jamaica High Mountain (JHB) je káva pocházející mimo tuto oblast, proto je důležité při nákupu dávat pozor na možnou záměnu. Název Jamaica Blue Mountain mohou používat pouze káva pocházející z farem Saint Andrew, Saint Thomas, Portland a Saint Mary.

Pokud jde o zodpovědnost k životnímu prostředí, tak Clydesdale je na špici i v této oblasti. Kávovníky rostou ve stínu banánovníků a mangovníků, což napomáhá zabraňovat erozi půdy. Veškerá voda použitá pro zpracování kávy je čištěna a opětovně použita.

Půda v oblasti Blue Mountain je tropická, mírně kyselá, obohacená o sopečný popel, obsahuje organické látky, které pomáhají zadržovat vlhkost v půdě a tak ideálně okysličovat kořenový systém kávovníků.

Stejně jako všechny naše ostatní kávy pražíme tuto kávu my. Můžeme Vám tedy zaručit zcela čerstvou, správně praženou kávu. Všechny kávy pražíme na ideální stupeň Full city.

JamajkaJamajka, Blue Mountain

KontinentStřední Amerika
Země původuJamajka (Jamaica)
Druh kávyArabika (Arabica)
Úprava kávyčerstvě pražená
AromaOřechové
Chuťhořká
ChuťHořká - čokoláda, Hořká - oříšek
Doporučená přípravaPáka espresso
Datum pražení01.11.2019
Proc. methodwashed
Altitude900 - 1600
VarietyTypica
RegionJamajka

Related Products