India Monsoon Malabar AA - čerstvá káva Arabika

New product

Jedinečná káva, která jak unikátní způsob zpracování tak i nezaměnitelnou chuť. Indická káva Moonsoon Malabar AA se vyznačuje silnou, pronikavou chutí s minimální až neutrální kyselostí.

Available on the stock

praženo před čtyřmi dny (14.11.2019)
Asie
Indie (India)
Arabika (Arabica)
Bylinné
hořká
Hořká - čokoláda
Páka espresso
14.11.2019
Které mletí zvolit?
Jaké balení vybrat?

64 Kčtax incl.

By buying this product you can collect up to 6 loyalty points. Your cart will total 6 points that can be converted into a voucher of 6 Kč.


Indické kávy jsou často neprávem podceňovány. Kávy z Indie jsou obecně dobře vyvážené a lehké. Charakteristické je pro ně i výrazné tělo s nízkou kyselinkou a jemnými pikantními tóny. V chuti se někdy mohou objevit náznaky koření a jemné zemitosti. V Indii se káva zpracovává jak standardní mokrou zvané „Plantation Arabica“ tak i suchou cestou nazývanou „Chery“. Robusta se zpracovává především mokrou cestou zvanou „Parchment Robusta“.

Káva Moonsoon je úplně „jiná káva“. Silná, pronikavá a divoká, je to káva pro ty kdo mají rádi výraznou chuť s kombinací oříšků, čokoládys květovými tóny. Monsooned Malabar je název jedinečného procesu zpracování kávy. Sklizená kávová zrna jsou vystavena monzumovému dešti po dobu tří až čtyř měsíců! Zrna potupně bobtnají a ztrácí svoji kyselost, což se projevuje na lehké chuti, rovnováze s téměř neutrálním pH. Tato káva má ochranu geografického původu podle zákona „India's Geographical Indications of Goods Act“ což ji činí jedinečnou a nezaměnitelnou.

Káva se do Indie dostala přes oblast Chikkamagaluru (Chikmagalur). První káva zde byla vysazena v roce 1670 na Baba Budan Giri Hills. Podle článku „Původ kávy“ svatý Baba Budan na své pouti do Mekky cestoval přes přístav Mocha v Jemenu a objevil zde kávu. Rozhodl se, že kávu přinese do Indie. Bada Budan odnesl z Arábie sedm kávových zrn. Po návratu domů zasadil tyto zrnka na úpatí kopce Chikkamagaluru, který se nyní jmenuje na jeho počest Baba Budan Hills.

KontinentAsie
Země původuIndie (India)
Druh kávyArabika (Arabica)
AromaBylinné
Chuťhořká
ChuťHořká - čokoláda
Doporučená přípravaPáka espresso
Datum pražení14.11.2019

Related Products