China Pu'er Catimor – čerstvá káva Arabika

New product

Káva ze země čaje patří mezi kávové zajímavosti, svou silnou hořkou chutí a sametovým dozvukem zastíní i slavný Pu-Erh.

Available on the stock

13.05.2019
Které mletí zvolit?
Jaké balení vybrat?

95 Kčtax incl.

By buying this product you can collect up to 8 loyalty points. Your cart will total 8 points that can be converted into a voucher of 8 Kč.


Čína patří mezi čajové velmoci, ale od osmdesátých let se zde rodí úspešný kávový průmysl.
Ujalo se zde kávové zrno catimor, hybrid vytvořený kvůli kávové krizi způsobené kávovou rzí. Nese v sobě řadu zajímavých vlastnotní - hustá crema, možnosti pěstování v nižších polohách, odolnost vůči škůdcům, ale vybírá si to svou daň v nižší výnostnosti a kratší životnosti kávovníku.

Svůj původ sdílí i s celosvětově proslulým čajem Pu-Erh, který se dovážel čínskému císaři. V oblast Junan se spojují všechny důležité podmínky pro pěstování toho nejkvalitnějšího čaje, přičemž vlhké teplé klima a horské prostředí jsou ideální podmínky pro pěstování kávy.

Káva se zpracovává vlhkou metodou, kdy se kávové plody ihned po sklizni nasypou do kádí s vodou, kdy kvalitní zralé kávové plody klesají na dno, zbytek na hladině se jednoduše odstraní. Kvalitní kávová zrna se protlačí mezi plechy, aby se zbavila dužiny a následuje fermentace, která dokončí proces. Všechna zrna se omyjí a očistí, nechají se vysušit na slunci a po upražení je zázrak v podébě kávy na světě. Díky tomuto procesu získá káva ovocité tóny.

První doušek kávy je kyselý, ale vzápětí jej nahradí příjemná hořkost s ovocitými tóny, které přejdou v dlouhý sametový konec.
Datum pražení13.05.2019

Related Products