Ethiopia Yirgacheffe Aricha – čerstvá káva Arabika

New product

Tato káva se odlišuje od jiných etitopských káv metodou sušení, přičemž se kávová zrna suší uvnitř jejich 
plodů. Díky této metodě získá káva výraznou ovocnou chuť. Káva si vás podmaní svým plným tělem, v němž se snoubí sladkost čokolády a výrazné tóny třešní a meruněk.

Available on the stock

Afrika
Etiopie (Ethiopia)
Arabika (Arabica)
čerstvě pražená
Čokoládové, Kořeněné
sladká, hořká, ovocná
Sladká - kyselá, Hořká - kořenitá, Kyselá - ovocná
Filtr/Drip, Páka espresso, Moka, French Press
17.10.2019
natural
Které mletí zvolit?
Jaké balení vybrat?

100 Kčtax incl.

By buying this product you can collect up to 9 loyalty points. Your cart will total 9 points that can be converted into a voucher of 9 Kč.


Po celá desetiletí je tato káva ručně tříděna a sbírána a zpracována mokrým procesem s cílem sjednotit kyselinku a zvýraznit její čisté květinové tóny. Pražení jí dodává plné tělo s lehkou zemitou chuť a jedinečnou vůní. Ethiopia Yirgacheffe se může rovněž pochlubit sladkou, bohatou a jemnou chutí a zajisté je uchazečem o titul nejlepší africké kávy.

Etiopie je považována za pravlast kávy, existují úvahy že slovo káva je odvozeno od jedné etiopské provincie Kaffa. V Etiopii se káva řekně „Bun“ nebo „Buna“, takže „Coffee Bean“ je pravděpodobně poangličtěné spojení „Kaffa Bun“. Ještě dodnes tu rostou kávovníky volně. Odborníci tvrdí že kvalitní etiopská zrna lze zařadit mezi nejlepší na světě. Etiopie je jedním z hlavních pěstitelů Arabiky z celé velké produkční oblasti afrického kontinentu. Rostou tu všechny druhy kávovníku. Zrna se zpracovávají suchou i mokrou cestou. Při mokrém zpracování se zrna v závěrečné fází třídí podle příslušné kvality mild, soft a hard. Přičemž mild značí nejvyšší chuťovou kvalitu a označení exportního zboží.

Nejvýše položené pěstitelské místo v Etiopii se jmenuje Harar a vyrábí se tu zrna pod označením Longberry a Shortberry. Tato zrna jsou velmi podobná jemenským zrnům Mocha. Longbery se cení více, protože má jemné, vinné, výrazně kořenité aroma. Je mírně nakyslá. Známá je i oblast Djimah, plantáže jsou ve výšce 1200 m. n. m. Zrna v této oblasti jsou označována jako Lima a Babeka. Další výborná zrna pocházejí z oblasti Sidamo, Lekepti a Salo, jsou na trhu označována jako Yirgacheffe, což je zároveň i dalším názvem pěstitelské oblasti. Tato zrna jsou jedna z nejtvrdších. Konzument by se neměl nechat odradit málo lákavým vzhledem zrn z těchto oblastí. Chuť v šálku mají totiž vynikající.

Yirgacheffe káva vyniká také kořeněnou vůní, často s mírně čokoládovým či ořechovým nádechem. V náznacích také můžeme cítit stopy citrusů nebo mandarinky (což je důvod, proč je často doporučována pro ledovou kávu). Káva se zpracovává mokrou cestou a to sice ihned po sklizni. Nejprve se odstraní šlupka z kávové třešně a poté se fermentací odstraní zbytek obalu.

Sušením na slunci se očištěná zrna vysuší. Cílem je snížit obsah vlhkosti na 10,5 procenta.

Stejně jako všechny naše ostatní kávy pražíme tuto kávu my. Můžeme Vám tedy zaručit zcela čerstvou, správně praženou kávu. Všechny kávy pražíme na ideální stupeň Full city.

EtiopieEtiopie, Illubator a Kaffa

KontinentAfrika
Země původuEtiopie (Ethiopia)
Druh kávyArabika (Arabica)
Úprava kávyčerstvě pražená
AromaČokoládové, Kořeněné
Chuťsladká, hořká, ovocná
ChuťSladká - kyselá, Hořká - kořenitá, Kyselá - ovocná
Doporučená přípravaFiltr/Drip, Páka espresso, Moka, French Press
Datum pražení17.10.2019
Proc. methodnatural

Related Products