Panama washed Geisha Berlina Estate - čerstvá káva Arabika

New product

Pokud hledáte skvělý dárek, nebo potěšení pro sebe rozhodně neuděláte chybu. Jasmínová chuť dodá kávě takový šmrnc, že nebudete chtít nic jiného.

Available on the stock

praženo minulý měsíc (14.05.2019)
Jižní Amerika
Panama
Arabika (Arabica)
čerstvě pražená
Bylinné, Květové
bylinná, ovocná, sladká
Sladká - měkká - jemná
Filtr/Drip
14.05.2019
Které mletí zvolit?
Jaké balení vybrat?

294 Kčtax incl.

By buying this product you can collect up to 26 loyalty points. Your cart will total 26 points that can be converted into a voucher of 26 Kč.


Začátek historie kávy z oblasti Boquet je jako vystřižený z pohádky. Jen prince představuje kolumbijský voják, který se zamiloval do panamské dívky, a místo romantického středověku máme bouřlivá 30. léta. Kolem hranic s Kostarikou se v tu dobu rozkládal prales, kde objevili divoce rostoucí kávovník. A tak se zrodila myšlenka vlastní plantáže.

Z myšlenky se stal plán, z plánu první kávovník a poté celá alej. S rostoucí rodinou se zvětšovala i plantáž, ale poté přišla krize a obyt kávy stále klesal. Část příbuzenstva se přeorientoval na jinou práci, ale hlava rodiny se pěstování nechtěla vzdát. Možná díky urputnosti a zapálení se znovu plantáži začalo dařit. Na počátku 21. století vysadili i novou, velmi luxusní odrůdu kávy Geishu - a vyplatilo se jim to. Od roku 2011 začala vyhrávat mezinárodní prestižní soutěž káv Cup of excellence a patří k nejdražším a zároveň nejchutnějším kávám světa.

Ať už sháníte dárek na poslední chvíli, jste kávový gurmán, nebo se chcete hýčkat, Panama Geisha je skvělá volba. Ať už kávu připravíte jakýmkoli způsobem, ucítíte intenzivní jasmínovou chuť s výraznější kyselinkou.
KontinentJižní Amerika
Země původuPanama
Druh kávyArabika (Arabica)
Úprava kávyčerstvě pražená
AromaBylinné, Květové
Chuťbylinná, ovocná, sladká
ChuťSladká - měkká - jemná
Doporučená přípravaFiltr/Drip
Datum pražení14.05.2019

Related Products