Indonesia Sumatra Lintong – čerstvá káva Arabika

New product

Vyzkoušejte zajímavý kávový profil s výrazným kořenitým tělem a květinovým až lehce zemitým aroma.

Available on the stock

praženo minulý měsíc (01.11.2019)
Oceánie (Austrálie, Indonésie)
Indonésie (Indonesia)
Arabika (Arabica)
čerstvě pražená
01.11.2019
Které mletí zvolit?
Jaké balení vybrat?

78 Kčtax incl.

By buying this product you can collect up to 7 loyalty points. Your cart will total 7 points that can be converted into a voucher of 7 Kč.


Sumaterská káva je ve světě oblíbená pro své plné tělo a kořenité tóny bez kyselosti, v závislosti na regionu se projevují kouřové, kakaové nebo dřevité tóny. Oblast Lingtong se rozprostírá na náhorní plošině jihozápadně od jezera Toba, jednoho z nejhlubších jezer na světě.

Díky tradiční metodě sušení – Giling Basah se v kávě neprojevuje acidita, a naopak se zvýrazňují zemité tóny. Jde o stejný princip jako u mokré metody sušení, kdy se celé kávové plody ponoří do velké kádě s vodou a nechají se fermentovat. Jediný rozdíl mezi těmito metodami je v konečné vlhkosti zrna –mokrou metodou se v zrně udrží kolem dvanácti procent, při této tradiční se vlhkost pohybuje až kolem čtyřiceti procent.

Indonesia Sumatra Lingtong nabyla oblíbenosti u batistů i u široké veřejnosti, jelikož se pro svou plnou chuť výborně hodí na espresso a často se využívá i do směsí spolu s kyselejšími kávami.

KontinentOceánie (Austrálie, Indonésie)
Země původuIndonésie (Indonesia)
Druh kávyArabika (Arabica)
Úprava kávyčerstvě pražená
Datum pražení01.11.2019

Related Products