Indonesia Sumatra Lintong – čerstvá káva Arabika

New product

Vyzkoušejte zajímavý kávový profil s výrazným kořenitým tělem a květinovým až lehce zemitým aroma.

Vyprodáno – termín upřesníme

Oceánie (Austrálie, Indonésie)
Indonésie (Indonesia)
Arabika (Arabica)
čerstvě pražená
26.08.2018
Které mletí zvolit?
Jaké balení vybrat?

78 Kčtax incl.

By buying this product you can collect up to 7 loyalty points. Your cart will total 7 points that can be converted into a voucher of 7 Kč.


Sumaterská káva je ve světě oblíbená pro své plné tělo a kořenité tóny bez kyselosti, v závislosti na regionu se projevují kouřové, kakaové nebo dřevité tóny. Oblast Lingtong se rozprostírá na náhorní plošině jihozápadně od jezera Toba, jednoho z nejhlubších jezer na světě.

Díky tradiční metodě sušení – Giling Basah se v kávě neprojevuje acidita, a naopak se zvýrazňují zemité tóny. Jde o stejný princip jako u mokré metody sušení, kdy se celé kávové plody ponoří do velké kádě s vodou a nechají se fermentovat. Jediný rozdíl mezi těmito metodami je v konečné vlhkosti zrna –mokrou metodou se v zrně udrží kolem dvanácti procent, při této tradiční se vlhkost pohybuje až kolem čtyřiceti procent.

Indonesia Sumatra Lingtong nabyla oblíbenosti u batistů i u široké veřejnosti, jelikož se pro svou plnou chuť výborně hodí na espresso a často se využívá i do směsí spolu s kyselejšími kávami.

KontinentOceánie (Austrálie, Indonésie)
Země původuIndonésie (Indonesia)
Druh kávyArabika (Arabica)
Úprava kávyčerstvě pražená
Datum pražení26.08.2018

Related Products