Indonesia Java Blavan – čerstvá káva Arabika

New product

Káva pro ideální ranní start, čokoládové tóny s vůní oříšků vás zaručeně vytáhnou z postele.

Available on the stock

Oceánie (Austrálie, Indonésie)
Indonésie (Indonesia)
Arabika (Arabica)
čerstvě pražená
01.11.2019
Které mletí zvolit?
Jaké balení vybrat?

84 Kčtax incl.

By buying this product you can collect up to 9 loyalty points. Your cart will total 9 points that can be converted into a voucher of 9 Kč.


Dlouhletá tradice pěstování kávy v Indonésii začala v 17. století díky holandským kolonistům, kteří dovezli kávovník z Arabského poloostrova. Z Jávy se postupně šířil i po ostatních ostrovech, kde si ho místní obyvatetelé oblíbili. Kromě lidí si na sladkých kávových třešních začala pochutnávat i cibetka, u které má původ nejdražší káva na světě - kopi luwak.

Vulkanická půda, hory, velké množství vodních toků, sluneční svit - to vše přispívá na pěstování těch nejkvalitnějších káv. A na Jávě se všechny tyto důležité aspekty spojily na jednom místě, proto není divu, že se Indonésie řadí k největším vývozcům kávy na světě. Většinu exportu tvoří robusta, která se kvůli své nižší ceně přidává do kávových směsí a používá se na přípravu instantní kávy, ale v posledních letech se stále více farmářů obrací k arabice.

Kávy z Jávy se zpracovává tradiční vlhkou metodou. Kávové plody se promyjí, ponoří do velkých kádí s vodou, kde se oddělí kvalitní plody od nezralých. Protříděné plody se prolisují a zbaví dužiny a nechají se fermentovat. Poté se zbaví posledních náznaků po slupce a nechají se na slunci usušit. Celý tento složitý proces dá vzniknout kvalitní kávě s zemitějšími tóny a sladkou vůní oříšků a čokolády.

Když k nám zelená kávová zrna doputují, upražíme na střední stupeň, kdy vyniknou sladké tóny. Po celém složitém procesu přichází na řadu ta nejpříjemnější čás - uvařit si lahodný šálek kávy.
KontinentOceánie (Austrálie, Indonésie)
Země původuIndonésie (Indonesia)
Druh kávyArabika (Arabica)
Úprava kávyčerstvě pražená
Datum pražení01.11.2019

Related Products