Australia Skybury Plantation – čerstvá káva Arabika

New product

Káva z farmy Skybury má velmi výrazné tělo a lehkou lískooříškovou chuť přecházející do náznaků čokolády.

Available on the stock

Oceánie (Austrálie, Indonésie)
Austrálie (Australia)
Arabika (Arabica)
čerstvě pražená
Ořechové
hořká
Hořká - oříšek
Páka espresso
15.07.2019
washed
550 - 600 m n. m.
Bourbon, Typica
Mareeba
Které mletí zvolit?
Jaké balení vybrat?

294 Kčtax incl.

310 Kčtax incl.

-5%

By buying this product you can collect up to 45 loyalty points. Your cart will total 45 points that can be converted into a voucher of 45 Kč.


Káva se začala v Austrálii pěstovat v roce 1880 a s pěstováním se pokračovalo až do roku 1926, tehdy již bylo jasné, že pěstování je nerentabilní a kvalita kávy není nikterak slavná. Opět se začala káva pěstovat až v roce 1980 a to v podstatě na místech původních plantáží na území od Nového Jižního Walesu až do Queenslandu.

V dnešní době jsou kávové plantáže od Nimbinu a Lismore v Novém Jižním Walesu až po Cape York na daleké severu Queenslandu, kde se nachází velké plantáže Skyburn a další větší plantáže v blízkosti Mareeba na Atherton Tablelands.

Australská káva Skybury je pěstována, sklízena, zpracována a balena pouze na území plantáže Skybury. Původně byla pěstována odrůda arabica „typica“, která je postupně nahrazována silnější a produktivnější arabikou odrůdy „Bourbon“. Skybury je průkopníkem kávové plantáže; vytváří podmínky pro unikátní mokré zpracování kávy, které vyzdvihuje skvělou chuť kávy.

Díky vysoce propracované zemědělské technologii, zahrnující automatické zavlažování, strojní sklizeň, zpracování a sušení, je schopno obhospodařovat roční produkci okolo 150 tun zelené kávy pouze 8 lidí.

Stejně jako všechny naše ostatní kávy pražíme tuto kávu my. Můžeme Vám tedy zaručit zcela čerstvou, správně praženou kávu. Všechny kávy pražíme na ideální stupeň Full city.

AustraliaAustralia, Skybury

KontinentOceánie (Austrálie, Indonésie)
Země původuAustrálie (Australia)
Druh kávyArabika (Arabica)
Úprava kávyčerstvě pražená
AromaOřechové
Chuťhořká
ChuťHořká - oříšek
Doporučená přípravaPáka espresso
Datum pražení15.07.2019
Proc. methodwashed
Altitude550 - 600 m n. m.
VarietyBourbon, Typica
RegionMareeba

Related Products