Australia Skybury Plantation – čerstvá káva Arabika

New product

Káva z farmy Skybury má velmi výrazné tělo a lehkou lískooříškovou chuť přecházející do náznaků čokolády.

Skladem na prodejně

praženo minulý měsíc (14.10.2018)
Oceánie (Austrálie, Indonésie)
Austrálie (Australia)
Arabika (Arabica)
čerstvě pražená
hořká
Hořká - čokoláda
Páka espresso
14.10.2018
Které mletí zvolit?
Jaké balení vybrat?

122 Kčtax incl.

By buying this product you can collect up to 12 loyalty points. Your cart will total 12 points that can be converted into a voucher of 12 Kč.


Káva se začala v Austrálii pěstovat v roce 1880 a s pěstováním se pokračovalo až do roku 1926, tehdy již bylo jasné, že pěstování je nerentabilní a kvalita kávy není nikterak slavná. Opět se začala káva pěstovat až v roce 1980 a to v podstatě na místech původních plantáží na území od Nového Jižního Walesu až do Queenslandu.

V dnešní době jsou kávové plantáže od Nimbinu a Lismore v Novém Jižním Walesu až po Cape York na daleké severu Queenslandu, kde se nachází velké plantáže Skyburn a další větší plantáže v blízkosti Mareeba na Atherton Tablelands.

Australská káva Skybury je pěstována, sklízena, zpracována a balena pouze na území plantáže Skybury. Původně byla pěstována odrůda arabica „typica“, která je postupně nahrazována silnější a produktivnější arabikou odrůdy „Bourbon“. Skybury je průkopníkem kávové plantáže; vytváří podmínky pro unikátní mokré zpracování kávy, které vyzdvihuje skvělou chuť kávy.

Díky vysoce propracované zemědělské technologii, zahrnující automatické zavlažování, strojní sklizeň, zpracování a sušení, je schopno obhospodařovat roční produkci okolo 150 tun zelené kávy pouze 8 lidí.

Stejně jako všechny naše ostatní kávy pražíme tuto kávu my. Můžeme Vám tedy zaručit zcela čerstvou, správně praženou kávu. Všechny kávy pražíme na ideální stupeň Full city.

AustraliaAustralia, Skybury

Kontinent Oceánie (Austrálie, Indonésie)
Země původu Austrálie (Australia)
Druh kávy Arabika (Arabica)
Úprava kávy čerstvě pražená
Chuť hořká
Chuť Hořká - čokoláda
Doporučená příprava Páka espresso
Datum pražení 14.10.2018

Related Products