Mexico Maragogype – čerstvá káva Arabika

New product

Mexico Maragogype je přirozeně jemná aromatická káva s nízkým obsahem kyselin, podtržen lehkými ovocnými tóny a vlašskými ořechy.

Skladem na prodejně

Střední Amerika
Mexiko (Mexico)
Arabika (Arabica)
čerstvě pražená
kyselá
Sladká-ovocná
Filtr/Drip
23.09.2018
Které mletí zvolit?
Jaké balení vybrat?

68 Kčtax incl.

By buying this product you can collect up to 6 loyalty points. Your cart will total 6 points that can be converted into a voucher of 6 Kč.


Mexická káva pochází z jižní oblastí Spojených států mexických. Mexická kávová zrna patří k nejlepším na světě a používají se pro výrobu nejjemnějších káv. Pěstuje se zde velké množství BIO a Fair Trade kávy, která se především vyváží do sousední USA. Zajímavostí mexické Arabiky je, že většina produkce pochází od drobných pěstitelů, nikoliv z plantážního zemědělství.

Maragogype je velkoplodý poddruh Arabica. Zrno je charakteristické svou velikostí asi o 30 % větší než jiná kávová Arabica zrna. Zrna dosahují velikosti až 2 cm (často nazývána jako „elephant bean“, neboli „sloní zrna“) Odrůda Maragogype je výsledkem přirozeného křížením mezi Arabikou a Liberikou.

Stejně jako všechny naše ostatní kávy pražíme tuto kávu my. Můžeme Vám tedy zaručit zcela čerstvou, správně praženou kávu. Všechny kávy pražíme na ideální stupeň Full city.

MexikoMexiko, Chiapas

Kontinent Střední Amerika
Země původu Mexiko (Mexico)
Druh kávy Arabika (Arabica)
Úprava kávy čerstvě pražená
Chuť kyselá
Chuť Sladká-ovocná
Doporučená příprava Filtr/Drip
Datum pražení 23.09.2018

Related Products