Mexico Maragogype – čerstvá káva Arabika

New product

Mexico Maragogype je přirozeně jemná aromatická káva s nízkým obsahem kyselin, podtržen lehkými ovocnými tóny a vlašskými ořechy.

Available on the stock

praženo minulý měsíc (12.11.2019)
Střední Amerika
Mexiko (Mexico)
Arabika (Arabica)
čerstvě pražená
kyselá
Sladká-ovocná
Filtr/Drip
12.11.2019
Které mletí zvolit?
Jaké balení vybrat?

68 Kčtax incl.

By buying this product you can collect up to 9 loyalty points. Your cart will total 9 points that can be converted into a voucher of 9 Kč.


Mexická káva pochází z jižní oblastí Spojených států mexických. Mexická kávová zrna patří k nejlepším na světě a používají se pro výrobu nejjemnějších káv. Pěstuje se zde velké množství BIO a Fair Trade kávy, která se především vyváží do sousední USA. Zajímavostí mexické Arabiky je, že většina produkce pochází od drobných pěstitelů, nikoliv z plantážního zemědělství.

Maragogype je velkoplodý poddruh Arabica. Zrno je charakteristické svou velikostí asi o 30 % větší než jiná kávová Arabica zrna. Zrna dosahují velikosti až 2 cm (často nazývána jako „elephant bean“, neboli „sloní zrna“) Odrůda Maragogype je výsledkem přirozeného křížením mezi Arabikou a Liberikou.

Stejně jako všechny naše ostatní kávy pražíme tuto kávu my. Můžeme Vám tedy zaručit zcela čerstvou, správně praženou kávu. Všechny kávy pražíme na ideální stupeň Full city.

MexikoMexiko, Chiapas

KontinentStřední Amerika
Země původuMexiko (Mexico)
Druh kávyArabika (Arabica)
Úprava kávyčerstvě pražená
Chuťkyselá
ChuťSladká-ovocná
Doporučená přípravaFiltr/Drip
Datum pražení12.11.2019

Related Products