Jemen Matari – čerstvá káva Arabika

New product

Chuť kávy Jemen Matari je opravdu plná s nezaměnitelnou aciditou a směsí chutí vína, čokolády, skořice a kardamomu. Káva Mocha patří bezesporu mezi nejlepší druhy káv na světě a lze ji tedy zařadit mezi gourmet či speciality coffee.

Available on the stock

Asie
Jemen
Arabika (Arabica)
čerstvě pražená
Kořeněné
hořká
Sladká - nakyslá - pikantní
Moka
01.11.2019
natural
1775-1950 m n. m.
Bani Matar
Které mletí zvolit?
Jaké balení vybrat?

120 Kčtax incl.

By buying this product you can collect up to 16 loyalty points. Your cart will total 16 points that can be converted into a voucher of 16 Kč.


Přestože první zmínky o kávě pocházejí z Etiopie v Africe, skutečnou kolébkou celosvětového obchodu s kávou je právě Jemen. Tato země nacházející se na jihu arabského poloostrova začala jako první s plantážovou výsadbou a exportem kávy do celého světa. Přestože patří Jemen mezi průkopníky v produkci kávy, způsob pěstování se za staletí prakticky nezměnil a drží se tradičních postupů bez použití hnojiv a moderních zemědělských prostředků. Důvodem tradičního pěstování může být i značná chudoba místních obyvatel.

Vědecké studie mezinárodních i arabských institucí prokázaly, že kávovníkové plantáže v Jemenu jsou vystaveny specifickým klimatickým podmínkám, jenž se nenachází nikde jinde na světě. Káva se pěstuje po celé zemi, vždy však ve výškách 1000-1700 m.n.m.. Hustota osázení dosahuje 900-1000 stromů na jeden hektar půdy. Teplé klima a dostatečné množství vody společně s dostupnými horskými svahy zajišťují vskutku ideální podmínky pro pěstování vynikající kávy. Dle oblasti, ve kterých se nachází jednotlivé plantáže, se dále rozlišují Jemenské kávy na Matari Hamadi, Haiymi, Bura'ee, Harazi a Odaini. Dále se káva dělí dle kvality na 3 jakostní třídy. Nejlepší je Matari, následuje Sanani a nejníže stojí Haiymi.

Obecně se však v souvislosti s Jemenskou kávou setkáváme s označením Mokha (Mocha). Tento název dostala po přístavu Al Mokha přes který původně putovala a nemá nic společného s typem kávového nápoje „Mocha“, jenž se skládá z čokolády, kávy a mléka.

Stejně jako všechny naše ostatní kávy pražíme tuto kávu my. Můžeme Vám tedy zaručit zcela čerstvou, správně praženou kávu. Všechny kávy pražíme na ideální stupeň Full city.

JemenJemen,Saada

KontinentAsie
Země původuJemen
Druh kávyArabika (Arabica)
Úprava kávyčerstvě pražená
AromaKořeněné
Chuťhořká
ChuťSladká - nakyslá - pikantní
Doporučená přípravaMoka
Datum pražení01.11.2019
Proc. methodnatural
Altitude1775-1950 m n. m.
RegionBani Matar

Related Products