Kenya AA TOP – čerstvá pražená káva Arabika

New product

Nabízíme Vám prémiovou kávu Kenya AA TOP s širokou škálou chutí citrusů, sladkých třešní a jasmínu, která se ideálně snoubí s výbornou kyselinkou a lehkou sladkostí. Vše završuje jemná, až sametová hebkost.

Available on the stock

Afrika
Keňa (Kenya)
Arabika (Arabica)
čerstvě pražená
Ovocné
kyselá, ovocná
Kyselá - ovocná
Filtr/Drip
12.11.2019
washed
1400 - 2000 m n. m.
Bourbon
Mount Kenya
Které mletí zvolit?
Jaké balení vybrat?

110 Kčtax incl.

By buying this product you can collect up to 10 loyalty points. Your cart will total 10 points that can be converted into a voucher of 10 Kč.


Keňa je druhým největším producentem kávy na Africkém kontinentu. Jejich úspěch je nejen v kvalitě, ale i obchodní strategii, kdy se konají obrovské aukce, na které dováží kávu jak velké firmy, tak i drobní pěstitelé. Výkupní cena kávy je určena především kvalitou, která nadále motivuje pěstitele pro její zvyšování. Velmi pečlivá kontrola kvality společně se zkušenými a vzdělanými pěstiteli je zárukou vysoké kvality keňské kávy.

Káva je v Keni jako ve většině světa pěstována především na úpatích sopek, zde především na úbočích nejvyšší hory Keni Mount Kenya a rovněž na úpatí nejvyšší hory Afriky Kilimangaro, jejíž část Keni rovněž náleží.

Káva z Keni je hodnocena a prodávána podle několika kritérií. Jsou to velikost, váha a tvar kávových zrn. Nejlepší zrna jsou označena AA až po ty nejméně kvalitní označena T. Mezi nimi jsou další stupně AB, PB, C, E a TT. Proč jsou tyto vlastnosti zrn tak důležité? Čím jsou „hezčí“ a větší, tím kvalitnější káva bude a má lepší aroma.

Stejně jako všechny naše ostatní kávy pražíme tuto kávu my. Můžeme Vám tedy zaručit zcela čerstvou, správně praženou kávu. Všechny kávy pražíme na ideální stupeň Full city.

KeňaKeňa, Mount Kenya

KontinentAfrika
Země původuKeňa (Kenya)
Druh kávyArabika (Arabica)
Úprava kávyčerstvě pražená
AromaOvocné
Chuťkyselá, ovocná
ChuťKyselá - ovocná
Doporučená přípravaFiltr/Drip
Datum pražení12.11.2019
Proc. methodwashed
Altitude1400 - 2000 m n. m.
VarietyBourbon
RegionMount Kenya

Related Products