Costa Rica Tarrazú - čerstvá káva Arabika

New product

Káva Costa Rica Tarrazú nabízí jemnou a vyváženou chuť. Převažuje sladká chuť s hojností medu a mléčné čokolády doplněná vlahou vůní karamelu s jemným akcentem skořice.

Pouze čerstvě pražená kávová zrna Vám zaručí nevšední požitek z Vašeho šálku kávy.

Available on the stock

Střední Amerika
Kostarika (Costa Rica)
Arabika (Arabica)
čerstvě pražená
Čokoládové
sladká, ovocná
Sladká - kyselá, Sladká - koření
Filtr/Drip
12.11.2019
washed
1200-1900 mn.m.
Caturra, Catuai
Tarrazú
Které mletí zvolit?
Jaké balení vybrat?

72 Kčtax incl.

By buying this product you can collect up to 7 loyalty points. Your cart will total 7 points that can be converted into a voucher of 7 Kč.


Pokud může být káva perfektní, tak je to zajisté káva z Kostariky. Kostarická káva je charakterizována jako ideálně vyvážená a velmi jemná. Odborníci jí popisují jako „čistou“, což ale rozhodně nemůžeme chápat jako nudnou nebo obyčejnou. Kostarika je jediná země na světě, kde je povoleno pěstovat pouze Arabiku. Levné a méně kvalitní druhy kávy je zákonem zakázáno pěstovat a sklízet. Díky ideálním přírodním podmínkám a vysoké kvalitě sklízených bobů je Kostarická Arabika ceněna jako jedna z nejkvalitnějších káv světa.

Tarrazú je jméno 5. kantonu v provincii San José. Káva zde roste ve vysoké nadmořské výšce nad 1200 m nad mořem na strmých sopečných svazích. Sopečná půda dodává kávě potřebné minerály a strmé svahy zase ideální poměr přímého slunce a stínu. V těchto podmínkách získává káva ideální podmínky pro svůj růst a káva získává vysokou kvalitu a světově ceněný chuťový profil.

Stejně jako všechny naše ostatní kávy pražíme tuto kávu my. Můžeme Vám tedy zaručit zcela čerstvou, správně praženou kávu. Všechny kávy pražíme na ideální stupeň Full city.

KostarikaKostarika, San Jose

KontinentStřední Amerika
Země původuKostarika (Costa Rica)
Druh kávyArabika (Arabica)
Úprava kávyčerstvě pražená
AromaČokoládové
Chuťsladká, ovocná
ChuťSladká - kyselá, Sladká - koření
Doporučená přípravaFiltr/Drip
Datum pražení12.11.2019
Proc. methodwashed
Altitude1200-1900 mn.m.
VarietyCaturra, Catuai
RegionTarrazú

Related Products