Guatemala Antigua - čerstvá káva Arabika

New product

Káva Guatemala Antigua je jedním z klenotů střední Ameriky. Tato káva je velmi elegantní s velkou hloubkou, jemnou chutí kakaa a lehkým kořeněným nádechem. Guatemala Antigua je ideální jako ranní šálek na každý den.

Available on the stock

Střední Amerika
Guatemala
Arabika (Arabica)
čerstvě pražená
karamelové - sirupové - medové
hořká, sladká
Sladká - čokoláda, Hořká - sladká
BIO
Moka
13.11.2019
Fairtrade
washed
1500 - 1800 ma.s.l.
Antigua
Které mletí zvolit?
Jaké balení vybrat?

70 Kčtax incl.

By buying this product you can collect up to 7 loyalty points. Your cart will total 7 points that can be converted into a voucher of 7 Kč.


Guatemala země Mayů !

Guatemalu tvoří rozmanité oblasti pro pěstování kávy, především na jihu země na svazích vulkanických vrchů v Sierra Madre. Tato místa disponují optimální výškou až 1400 m.n.m., výživnou půdou a ideálními podmínkami pro pěstování kávy s konstantní vlhkostí 65 %. Znalci upřednostňují jejich kořenitou chuť před jinými druhy z Guatemaly. Nejznámější produkční oblastí je Antiqua (v oblasti Sacatepequez) a v ní hacienda Carmona, jejíž nejlepší druh se jmenuje El Pulkal. Má plnější a dýmovější chuť.

Přibližně každých třicet let postihnou tuto oblast sopečné erupce a poskytnou půdě dusík. Celé území je obdařeno mírnými, ale pravidelnými srážkami a vydatným slunečným zářením. A právě toto počasí zaručuje pěstitelům ty nejlepší podmínky pro pěstování kávy.

Přesto klíčem k dobré kávě není region, ale především samotný pěstitel, který se o kávovníky náležitě stará a věnuje jak pěstování, tak sběru zaslouženou pozornost.

Stejně jako všechny naše ostatní kávy pražíme tuto kávu my. Můžeme Vám tedy zaručit zcela čerstvou, správně praženou kávu. Všechny kávy pražíme na ideální stupeň Full city.

GuatemalaGuatemala, Sacatepequez

KontinentStřední Amerika
Země původuGuatemala
Druh kávyArabika (Arabica)
Úprava kávyčerstvě pražená
Aromakaramelové - sirupové - medové
Chuťhořká, sladká
ChuťSladká - čokoláda, Hořká - sladká
PěstováníBIO
Doporučená přípravaMoka
Datum pražení13.11.2019
CertifikaceFairtrade
Proc. methodwashed
Altitude1500 - 1800 ma.s.l.
RegionAntigua

Related Products