Sleva 5%

Australia Skybury Plantation – čerstvá káva Arabika

 • Katalogové číslo: ESHOP_KL_221-0
Kategorie
Kategorie
Chuť detailní
Země původu
Chuť
Doporučená příprava
Způsob zpracování
Nadmořská výška
Region
Skladová dostupnost
Kopiluwak: >5 ks

326,17 Kč 309,34 Kč

Hlídat cenu

Káva se začala v Austrálii pěstovat v roce 1880 a s pěstováním se pokračovalo až do roku 1926, tehdy již bylo jasné, že pěstování je nerentabilní a kvalita kávy není nikterak slavná. Opět se začala káva pěstovat až v roce 1980 a to v podstatě na místech původních plantáží na území od Nového Jižního Walesu až do Queenslandu.

Co stálo za "znovuzrozením" kávy v Austrálii? Armádní kapitán z Afriky.
Úspěšná domácí a mezinárodní reputace společnosti Skybury Coffee vznikla díky tvrdé práci a inovativnímu přístupu manželů Iana a Marione MacLaughin.
Původem Jihoafrický armádní kapitán Ian MacLaughlin se narodil v Zimbabwe, kde až do roku 1981 sloužil v armádě. V tomto roce došlo k převratu a nástupu diktátora Roberta Mugabeho k moci. MacLaughlin se přestěhoval do Ománu, kde pracoval pro sultána v Ománské armádě. Později se opět přestěhoval ale tentokrát již do Evropy. Ve Velké Británii, již jako bývalý voják, získal širší zkušenosti v oblasti pojišťovnictví a penzijních fondech.
Jeho jihoafrický původ jej však stále táhnul zpět na jih. Roku 1987 konečně podlehnul kultuře a klimatu Austrálie a přestěhoval se do nové země. Jeho cílem se stalo město na západě Austrálie, Perth. Po zkušenostech s obchodováním v západní Austrálii se Ian a Marion vydali, na svém motocyklu BMW R80GS, na poznávací cestu své nové domoviny. Na cestách se setkali s kávovou kulturou, jenž je doslova očarovala a ještě ten stejný rok koupili, v té době nepříliš známou, společnost Skybury Coffee.
Dnes je spol. Skybury coffee největší australský vývozce kávy Arabica (asi 50% sklizně kávy Skybury je vyváženo) a byla prvním australským pěstitelem, který exportoval zelenou kávu do Japonska, Evropy, Kanady a Spojených států.
V současné době se Ian a Marion, po úspěších s kávou, rozhodli podnikání rozšířit o pěstování sladké červené papáje a banánů. 
Není tajemstvím, že jsou to právě stromy papáje a banánů, jenž nemalou měrou přispívají ke kvalitě australské kávy. Neboť v jejich stínu dozrávají kávové třešně pomaleji a tak získávají na své sladkosti.
Toliko z příběhu znovuzrození, dnes již kávové legendy, Australia Skybury.

V dnešní době jsou kávové plantáže od Nimbinu a Lismore v Novém Jižním Walesu až po Cape York na daleké severu Queenslandu, kde se nachází velké plantáže Skyburn a další větší plantáže v blízkosti Mareeba na Atherton Tablelands.

Australská káva Skybury je pěstována, sklízena, zpracována a balena pouze na území plantáže Skybury. Původně byla pěstována odrůda arabica „typica“, která je postupně nahrazována silnější a produktivnější arabikou odrůdy „Bourbon“. Skybury je průkopníkem kávové plantáže; vytváří podmínky pro unikátní mokré zpracování kávy, které vyzdvihuje skvělou chuť kávy.

Díky vysoce propracované zemědělské technologii, zahrnující automatické zavlažování, strojní sklizeň, zpracování a sušení, je schopno obhospodařovat roční produkci okolo 150 tun zelené kávy pouze 8 lidí.

Stejně jako všechny naše ostatní kávy pražíme tuto kávu my. Můžeme Vám tedy zaručit zcela čerstvou, správně praženou kávu. Všechny kávy pražíme na ideální stupeň Full city.

AustraliaIan a Marion

Ian a Marion MacLaughin
Australia, Skybury

 • Kontinent: Austrálie a Indonésie
 • Země původu: Austrálie
 • Druh kávy: 100% Arabika (Arabica)
 • Úprava kávy: Čerstvě pražená
 • Aroma: Ořechové
 • Chuť: hořká
 • Chuť detailní: Hořká - oříšek
 • Doporučená příprava: Páka espresso
 • Způsob zpracování: promytá (washed)
 • Nadmořská výška: 550 - 600 m n. m.
 • Odrůda: Bourbon, Typica
 • Region: Mareeba